英国365bet体育_365bet手机官网_约彩365官旧版本网客户端下载
Veletrh AMPER má v letošním roce již své 28. pokračování. Za celou dobu jeho trvání došlo k postupným změnám, které přinášely obohacování obsahu stále více o prvky moderní elektroniky. Mimochodem s tím souvisí i mnoho nových, neobvyklých názvů produktů a jmen vystavovatelů. V roce 2011 byl veletrh přesunut z Prahy do Brna. Jak vystihuje jeho celý název, jde o mezinárodní veletrh elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení.
Moje návštěva veletrhu, po dvou letech přestávky, nyní tedy již na sklonku pandemie, znamená opět možnost vidět celou řadu zajímavých expozic jednotlivých vystavovatelů. Vím, že v příjemném a útulném prostředí výstavních stánků se vždy koncentrují nejen různé zajímavé informace o výrobních programech, produktech apod., ale také je možno vyslechnout a pochopit mnohé zajímavé příběhy vystavujících společností. Je tomu tak většinou při rozhovorech s konkrétními lidmi, kteří dosahují ve své práci špičkových úspěchů. Rád bych proto alespoň prostřednictvím několika následujících příběhů přiblížil dojmy, zážitky a rozhovory z mojí letošní návštěvy této významné akce, na které mě zajímaly možnosti česko – čínské obchodní spolupráce.
Příběh 1. Poradenská společnost pro obchod s Čínou SINOVIA CONSULT
Na mezinárodním veletrhu AMPER 2022 nechyběla ani společnost SINOVIA CONSULT. S jejím ředitelem, panem Janem Hebnarem, jsem měl možnost hovořit o některých podrobnostech této účasti. Náš rozhovor sice nebyl dlouhý, s ohledem na to, že pan ředitel byl stále velmi pracovně vytížený, ukázal však přesto na některé důležité momenty z příběhu této společnosti.
Moje první otázka směřovala k bližší charakteristice firmy, tedy čím se zabývá, jaká je její historie apod. K tomu pan Hebnar řekl: „Naše firma se jmenuje SINOVIA CONSULT s.r.o. a byla založena v roce 2014. Čili bude to nějakých 8 let. My se zabýváme poradenstvím v obchodě s Čínou. Tuto firmu jsem založil ve spolupráci s čínským partnerem, který působí v Beijingu. Přimělo mě k tomu to, že jsem vlastně bývalý obchodní diplomat, který působil na ambasádě. Setkával jsem se s tím, že české firmy často ne úplně dobře věděly, jak v Číně obchodovat – nakupovat, prodávat. Došlo tedy k tomu, že vznikla taková myšlenka - založit firmu a pomáhat v této oblasti. No a tomu se úspěšně věnujeme těch osm let, jak už bylo řečeno.
Zabýváme se jak nákupem z Číny, tak exportem do Číny, prověřováním čínských firem, audity čínských firem. To, co děláme nejvíc, jsou tzv. přejímky zboží nebo kontroly, kdy zjišťujeme, zda zboží je vyrobeno tak, jak české firmy požadují, v požadované kvalitě. A zařizujeme českým firmám dopravu. Tak to je asi hlavní gró toho, co my vlastně děláme.“
Zajímalo mě dále, s čím přijela SINOVIA CONSULT na tento mezinárodní veletrh. K tomu jsem získal následující odpověď: „Řada těch našich projektů se vlastně týká strojírenství, což je takový můj background v tomto oboru. A určitá část toho strojírenství spadá pod ten elektrotechnický průmysl. My z Číny dovážíme různé komponenty pro výrobu, ať už to jsou například displeje, kabely, čipy, plošné spoje atd. Takže k tomu nás přivedla myšlenka – prezentovat danou službu. Jinými slovy, je to nacházení čínského dodavatele jakýchkoliv elektrotechnických komponent. A k tomu slouží naše účast na tomto veletrhu. My tady nabízíme možnost pomoci českým firmám obstarávat v Číně stroje a komponenty pro výrobu v požadované elektrotechnické oblasti.“
Veletržní stánek společnosti SINOVIA CONSULT na mě působil velmi dobrým dojmem, Byl nejen výrazně označený příslušným nápisem, jak je možné vidět na fotografiích, ale také účelně vybavený a nechyběly ani přehledné písemnosti s využitím barevného tisku, kde se uživatel mohl velmi rychle zorientovat v nejdůležitějších službách, které tato společnost všem zájemcům o obchodování s Čínou, může nabídnout. Na webové stránce společnosti (www.sinovia.cz) je možné najít i mnoho dalších užitečných informací, včetně referencí, odkazů na doplňkové služby, jakými jsou překlady a tlumočení nebo školení a konzultace aj.
Osobně jsem se mohl před nedávnem zúčastnit odborného semináře v prostorách Regionální hospodářské komory Brno, kde společnost SINOVIA CONSULT uspořádala velmi zajímavé, inspirativní a užitečné setkání svých odborníků s moravskými podnikateli i dalšími zájemci o problematiku obchodu s Čínou. Toto školení mi přineslo nejen mnoho cenných poznatků, ale i povědomí o tom, že pro obchodní spolupráci s Čínou je u nás dostupná kvalifikovaná a odborná poradenská pomoc a spolehlivá společnost (SINOVIA CONSULT), na kterou je možné se vždy s důvěrou obrátit.
Děkuji panu Janu Hebnarovi za čas věnovaný tomuto rozhovoru a konzultaci k upřesnění obsahu tohoto článku.
Karel Ouroda, zvláštní korespondent CMG v Praze